Znamy gospodarza odwołanego konkursu w Sapporo

fot. M. Rudzińska

Lahti zorganizuje dodatkowy konkurs indywidualny Pucharu Świata w piątek 25 lutego. To zastępstwo za Sapporo, które miało zorganizować trzy zawody indywidualne, jednak z powodu pandemii finalnie wycofało się z goszczenia skoczków.

fot. M. Rudzińska

Dodatkowy konkurs w Lahti

Zgodnie z kalendarzem Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2021/2022 od 20 do 23 stycznia skoczków miało gościć japońskie Sapporo. Zawody zostały jednak odwołane ze względu na rygorystyczne przepisy wjazdowe do kraju. Dwa z trzech zaplanowanych konkursów przejęło Titisee-Neustadt, jednak wciąż do odrobienia pozostawał jeden akt rywalizacji. Jak poinformował dzisiaj Międzynarodowa Federacja Narciarska, dodatkowe zawody zostaną rozegrane w Lahti.

Skoczkowie będą rywalizować w Finlandii pod koniec lutego. Zgodnie z dotychczasowym harmonogramem w piątek (25 lutego) miały odbyć się treningi i kwalifikacje. W sobotę miał się odbyć konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny. Po decyzji o zorganizowaniu w Lahti dodatkowego konkursu w piątek mają odbyć się właśnie zawody indywidualne, które zastąpią odwołaną rywalizację w Sapporo. Będzie to powrót do Pucharu Świata po zimowych igrzyskach olimpijskich.

Źródło: FIS