Znakomite wyniki oglądalności skoków narciarskich w telewizji

Screen: Eurosport

Skoczkowie narciarscy w bardzo dobrej formie to i widownia konkursów Pucharu Świata rośnie. Widać to szczególnie podczas Turnieju Czterech Skoczni. Zawody noworoczne w Ga-Pa śledziło w Polsce ponad 4,5 mln widzów.

Screen: Eurosport

Dobry wynik oglądalności osiągnął także nadawany w ostatni czwartek minionego roku konkurs w Oberstdorfie, który przyciągnął przed ekrany TVN-u i Eurosportu prawie 3,9 mln widzów. Dla porównania ostatnie zawody przed Turniejem Czterech Skoczni w Engelbergu średnio obejrzało około 3,1 mln osób.

Rośnie widownia skoków narciarskich w Polsce

W Oberstdorfie triumfował Halvor Egner Granerud, który na podium stanął z Piotrem Żyłą i Dawidem Kubackim. Kibice mieli apetyty na kolejne sukcesy i jeszcze tłumniej zasiedli przed telewizorami w Nowy Rok. Jak informuje Damian Michałowski, prowadzący studio w TVN, tym razem średnia widownia wyniosła ponad 4,5 mln widzów. – Kibiców w Polsce nie brakuje – cieszy się dziennikarz.

 

W Ga-Pa też triumfował Granerud, który tym razem wyprzedził Anze Laniska i Dawida Kubackiego. Norweg na półmetku turnieju ma 26,8 pkt przewagi nad Kubackim. W klasyfikacji imprezy trzeci jest Piotr Żyła.

Mateusz Król
Obserwuj