Znakomite wieści dla norweskiej mistrzyni. Będzie wielki powrót do rywalizacji

fot: M. Rudzińska

W jej przypadku można powiedzieć: nareszcie! Ingvild Flugstad Oestberg po wielu miesiącach kłopotów zdrowotnych wreszcie dostała zielone światło. Lekarze dali jej zgodę na starty w zawodach.

fot: M. Rudzińska

Kłopoty i kontuzje zdobywczyni Kryształowej Kuli za sezon 2018/19 to powracający temat w świecie biegowym. Po wielu złych wiadomościach latem tego roku wreszcie pojawiły się dobre wiadomoścu. Ingvild Flugstad Oestberg trenowała w Alpe di Siusi na dużych wysokościach. – Alpe di Siusi to coś magicznego. To miejsce nieopisanego piękna. Zawsze mi się tu podobało i rozumiem dlaczego tęskniłam za tym miejscem – zachwycała się biegaczka.

Jest zielone światło dla Oestberg

Trening nie byłby możliwy, gdyby nie wyraźna poprawa zdrowia zawodniczki. Wciąż nie było jednak pewne, czy będzie mogła startować w zawodach Pucharu Świata. Brakowało jej bowiem zgody od lekarzy ze względu na problemy związane z równowagą między treningiem a odżywianiem.

W poniedziałek otrzymała jednak wreszcie zaświadczenie, które jest potrzebne, aby móc uprawiać narciarstwo biegowe. – Byłam bardzo szczęśliwa, a wcześniej zdenerwowana. Nie powiem nic więcej, ale trochę przeszłam. Więc nie byłam pewien, chociaż sam wiedziałam, że jestem bardzo dumna z pracy, którą wykonałam – powiedziała Oestberg podczas spotkania z norweskimi mediami.

Ingvild Flugstad Oestberg to trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich, medalistka mistrzostw świata, zdobywczyni Pucharu Świata, zwyciężczyni Tour de Ski, dziesięciokrotna medalistka mistrzostw świata juniorów i medalistka mistrzostw świata młodzieżowców. Norwegowie liczą na jej powrót, bo po odejściu Therese Johaug kadra może jej potrzebować. Na razie jednak Norweżka prosi o obniżenie oczekiwań względem jej wyników na początku sezonu.

Pierwszy sprawdzian dla Oebstberg w połowie listopada podczas norweskiego otwarcia sezonu zimowego w Beitostoelen.

Źródło: VG