Zmiany w sztabie Justyny Kowalczyk?

DSC_2196Wraz z początkiem przygotowań do nowego sezonu, Justyna Kowalczyk postanowiła zrobić zmiany w swoim sztabie szkoleniowym. Najprawdopodobniej pożegna się ona z dwoma dotychczasowymi serwismenami – Szwedem Ulfem Olssonem i Estończykiem Are Metsem. 

W minionych sezonach Olsson i Mets byli uważani za jednych z najlepszych serwismenów od nart do biegów narciarskich. Justyna Kowalczyk wielokrotnie podkreślała, że dzięki dobremu przygotowaniu sprzętu mogła osiągnąć wspaniałe wyniki. Polski Związek Narciarski wiele zainwestował, aby ta dwójka mogła opiekować się nartami naszej Mistrzyni Olimpijskiej. Jednak w ostatnim sezonie zimowym wielokrotnie mówiło się, że praca Ulfa Olssona i Are Metsa jest zła. Na pracy powyższej dwójki, dużo zyskali polscy serwismeni, którzy najprawdopodobniej teraz będą się opiekować nartami Justyny Kowalczyk.

– Justyna zakomunikowała nam, że wraz z trenerem Wierietielnym chce opierać serwis o polskich fachowców- Tak wypowiadał się dla portalu Eurosport.onet.pl, sekretarz generalny PZN Tomasz Wieczorek.

Nie wiadomo jeszcze, czy Justyna Kowalczyk będzie współpracować z całą kadrą, czy PZN zatrudni dla niej oddzielnych serwismenów. Na razie kadra biegaczek czeka na nowego trenera. PZN prowadzi rozmowy z Fabio Ghisafi. Jeżeli Włoch objąłby funkcje trenera kadry to według Apoloniusza Tajnera z zespołu Justyny Kowalczyk odejdzie Sylwia Jaśkowiec.

Źródło: Eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.