Zmiany w słoweńskiej drużynie skoczków, znamy skład kadry A

Pandemia koronawirusa zmieniła również świat sportów zimowych. Chociaż na tym etapie skoczkowie nie trenują na skoczni, to treningi w domu też bywają problematyczne. Sytuacja wymusiła zmiany w wielu ekipach, również w kadrze słoweńskich skoczków.

Trener słoweńskiej kadry A Gorazd Bertoncelj przyznaje, że jak wszyscy sportowcy, także i jego skoczkowie musieli zmienić swoje treningi. – Przygotowaliśmy programy, aby chłopcy mogli trenować w domu. Jeśli będą ich konsekwentnie przestrzegać, nie będzie problemu – mówił w rozmowie z portalem siol.net. – Jeśli skoczek jest wystarczająco zdyscyplinowany, może wykonywać te ćwiczenia w domu. Obecnie zawodnicy pracują nad ogólną  wytrzymałością i siłą. Mają taki program do 3 maja.  Jest w nim dużo biegów, sprinty interwałowe, a także ćwiczenia stabilizacyjne – dodał trener. Bertoncelj uważa, że nawet jeśli granice przez jakiś czas zostaną zamknięte, a Letnie Grand Prix się nie odbędzie, nie powinno to źle wpłynąć na przygotowania jego skoczków do kolejnego sezonu.

Słoweńcy także podali już skład kadry A, który czeka na oficjalne zatwierdzenie. Tym razem znalazło się w niej pięciu skoczków, którzy najlepiej spisywali się w Pucharze Świata ubiegłej zimy. Są to: Peter Prevc, Timi Zajc, Anze Lanisek, Domen Prevc i Ziga Jelar. W kadrze nie zmieścili się więc Jernej Damjan i Anze Semenic. Nie są znane jeszcze składy pozostałych kadr. Sztab trenerski nie ulegnie zmianie.

źródło: siol.net