Zmiany w składzie Słoweńców

Goran Janus

W ten weekend karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich przenosi się do Niemiec, a dokładnie do Willingen. Jak donosi portal siol.net, trener reprezentacji Słowenii zamierza dokonać zmiany w jego drużynie.

Podczas konkursu drużynowego, który odbył się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, Słowenia w składzie: Domen Prevc, Peter Prevc, Jernej Damjan oraz Jurij Tepes wywalczyła trzecie miejsce. Jednak trener Goran Janus nie jest w stu procentach zadowolony z rezultatów swoich kadrowiczów. W wywiadzie dla siol.net przyznał, że podium jest impulsem do dalszych działań, lecz widzi jeszcze sporo błędów w skokach Słoweńców. Z powodu zbliżających się Mistrzostw Świata Juniorów, w których wezmą udział Aljaz Osterc i Bor Pavlovcic, zostaną oni wymienieni na Anze Laniska oraz Anze Semenica. W Willingen niepewny startu jest również Jurij Tepes, walczy on z chorobą od konkursów w Zakopanem.

W następnym tygodniu czeka nas pierwszy konkurs lotów w tym sezonie Pucharu Świata, który odbędzie się w Oberstdorfie. Na początku Goran Janus nie miał zamiaru wystawiać podczas lotów Domena Prevca ze wzlgędu na jego wiek. Jednak wszystko uległo zmianie i trener reprezentacji Słowenii nie przekreśla jego wyboru. Decyzję podejmie po zawodach w Willingen, gdzie zobaczy, jak będą wyglądały skoki najmłodszego z braci Prevc.

Źródło: siol.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.