Zmiany w składzie Polek na Puchar Świata w Hinzenbach

fot. F. Damboń

Łukasz Kruczek podał skład kobiecej reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Hinzenbach. W kadrze znalazły się cztery zawodniczki. Zmagania na Aigner-Schanze już w dniach 7-9 luty.

W ostatnich konkursach Pucharu Świata, które miały miejsce w Oberstdorfie, zaprezentowały się trzy nasze skoczkinie. Mowa tu o Kindze Rajdzie, Annie Twardosz oraz Joannie Szwab. Ta pierwsza na Schattenbergschanze zanotowała życiowy sukces, bowiem niedzielną rywalizację zakończyła na szóstej pozycji, po skokach na 128. i 127. metr, ustanawiając przy tym także oficjalny rekord Polski w długości skoku kobiet. 

Na zawody w Hinzenbach, do wspomnianej wyżej trójki, dołącza Nicole Konderla, która swój debiut w zmaganiach najwyższej rangi ma już za sobą. 18-latka wystąpiła w tym sezonie podczas kwalifikacji w Zao, kończąc je na 54. lokacie. Konderla wzięła także udział w historycznym dla nas konkursie w japońskiej miejscowości, gdzie po raz pierwszy zawodniczki reprezentacji Polski wystartowały w rywalizacji drużynowej.

Pierwsze próby na Aigner-Schanze już w piątek, kiedy odbędą się oficjalne treningi i seria kwalifikacyjna do sobotniego konkursu indywidualnego. Rywalizacja w Austrii potrwa do 9 lutego. 

Łukasz Kruczek ogłosił także, że nasze skoczkinie nie wystartują w Pucharze Kontynentalnym w niemieckim Brotterode podczas najbliższego weekendu. 

Skład reprezentacji Polski na Puchar Świata w Hinzenbach:

– Kinga Rajda

– Anna Twardosz

– Joanna Szwab

– Nicole Konderla

Program zawodów:

Piątek, 07.02.2020:

10:00 – odprawa techniczna

12:00 – oficjalny trening

14:00 – kwalifikacje 

Sobota, 08.02.2020:

13:15 – seria próbna

14:15 – pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 09.02.2020:

13:15 – kwalifikacje 

14:30 – pierwsza seria konkursowa

Źródło: Polski Związek Narciarski