Zmiany w Pucharze Świata, a w nim Willingen Five

fot.: willingen.de

fot.: willingen.de

Podczas jesiennego posiedzenia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej przedstawiono zmiany na nadchodzący sezon w skokach narciarskich. Nowością będzie nowy turniej rozgrywany w niemieckim Willingen.

Nowością w minionym sezonie był turniej Raw Air rozgrywany w Skandynawii. W tym roku postanowiono rozegrać – tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu – tzn. Willingen Five, a więc zawody na niemieckiej Muehlenkopfschanze (HS145).

Zawody zaplanowano na początek lutego (2-4.02.2018). Do turnieju zaliczać będzie się 5 skoków (4 konkursowe oraz jeden jedyny skok w kwalifikacjach), które pomimo swojej oddzielnej klasyfikacji, także będą liczone do punktacji generalnej Pucharu Świata. Podczas Willingen Five skoczkowie po za przysługującymi już kwotami za miejsca na podium mogą wzbogacić się podczas tych trzech dni o 25 tysięcy euro.

Czy w jednym sezonie skoków narciarskich rozegranie Turnieju Czterech Skoczni, Mistrzostw Świata w Lotach, Willingen Five, Zimowy Igrzysk Olimpijskich i Turnieju Raw Air to nie za dużo dla zawodników?

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.