Zmiany w prowizorycznym kalendarzu PŚ w skokach. Predazzo na stałe?

0

Erzurum nie będzie gościło Pucharu Świata w skokach narciarskich w przyszłym zimowym sezonie. Tak wynika z nowego prowizorycznego kalendarza opublikowanego przez FIS.


Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała się na zmiany w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn na sezon 2019/2020. Prawdopodobnie po odwołaniu zawodów FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego w Erzurum (organizatorzy za powód podali kwestie finansowe), FIS zdecydowała o usunięciu tej tureckiej miejscowości z prowizorycznego terminarza. To jednak nie jedyne zmiany. Federacja planuje rozegranie konkursów w USA. Teraz wiemy, że zawody mają zagościć w Iron Mountain. Przesunięto też PŚ w Zakopanem, który odbyć ma się w ostatni weekend stycznia 2020 roku. W kalendarzy nie zabrakło miejsca dla Predazzo. We włoskiej miejscowości skoczkowie rywalizowali w miniony weekend z powodu odwołania pierwotnie planowanych zawodów w Libercu. Wiele wskazuje na to, że Italia chce gościć najlepszych skoków świata wcześniej. Poprzednie zmagania w Dolinie Płomieni gościły bowiem w 2012 roku.

Z proponowanego kalendarza nie wypadło natomiast Titisee-Neustad. Tym razem ta niemiecka miejscowość skoczków gościć ma w dniahc 8-9. lutego. Zawody te mają składać się na powracające do terminarza zmagania w ramach FIS Team Tour. Titisee ma organizować ten cykl wspólnie z Willingen.

Kalendarz PŚ 2019/2020Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.