Zmiany w niemieckiej kadrze. Sandra Ringwald, Elisabeth Schicho i Stefanie Boehler kończą kariery

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Trzy niemieckie biegaczki, czyli Sandra Ringwald, Elisabeth Schicho i doświadczona Stefanie Boehler postanowiły zakończyć swoje kariery niespełna tydzień po finałowych zawodach Pucharu Świata. – Czas otworzyć nowy rozdział – napisała Ringwald na jednym z portali społecznościowych.

Zakończenie sezonu zimowego już tradycyjnie wiąże się z rezygnacją sportowców z wyczynowych startów. Nie inaczej było tym razem. Spore zmiany dotknęły reprezentacji Niemiec, w której aż trzy biegaczki postanowiły pożegnać się z nartami biegowymi. Są to Sandra Ringwald, Elisabeth Schicho i Stefanie Boehler. Ringwald to wicemistrzyni świata młodzieżowców z 2013 roku i 20. zawodniczka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata za sezon 2018/2019. Niemka w swojej karierze raz stanęła na podium zawodów najwyższej rangi – 16 lutego 2019 roku w sprincie we włoskim Cogne zajęła drugie miejsce.

 – Na nartach byłam od kiedy tylko nauczyłam się chodzić. Do tej pory uśmiecham się, gdy przypominam sobie wszystkie historie, które przeżyłam dzięki biegom narciarskim. Czas jednak otworzyć nowy rozdział – napisała Ringwald na swoim profilu na Instagramie.

Zaskoczony decyzją Sandry Ringwald jest dyrektor sportowy reprezentacji Niemiec Andreas Schlütter. – Sandra jest obecnie najlepszą sprinterką w Niemczech i tej zimy pierwszy raz w karierze stanęła na indywidualnym podium Pucharu Świata. Mam nadzieję, że pozostanie wierna rodzinie narciarstwa biegowego. Byłoby wielką wygraną, gdyby wszystkie jej pasja zostały przekazane kolejnym pokoleniom w taki czy inny sposób – mówił Schlütter.

Niespodzianką nie jest odejście na sportową emeryturę Stefanie Boehler. Doświadczona niemiecka biegaczka ma w swoim dorobku dwa medale olimpijskie wywalczone w sztafecie (Turyn 2006 i Soczi 2014), srebro mistrzostw świata z Sapporo w rywalizacji sztafet i dwa miejsca na podium zawodów najwyższej rangi – oba wywalczone w Rosji. Niemka jesienią ubiegłego roku miała wypadek w trakcie przygotowań do sezonu i tej zimy nie pojawiła się już na starcie jakiegokolwiek biegu. – Steffi może poszczycić się udaną i długą karierą, zawsze była filarem zespołu i będziemy za nią tęsknić – skomentował Schlütter.

Po zaledwie siedmiu sezonach startów karierę zakończyła Elisabeth Schicho. Niemka w 2014 roku podczas mistrzostw świata młodzieżowców zdobyła dwa medale, ale nie przełożyło się to na jej seniorskie wyniki. 27-latka tylko raz wystąpiła na igrzyskach olimpijskich i ani razu nie wystartowała podczas mistrzostw świata. Jej najlepszym wynikiem w Pucharze Świata pozostaje ósme miejsce w skiathlonie w trakcie próby przedolimpijskiej w Pjongczangu i ta sama lokata w sprincie drużynowym w Dreźnie.

Źródło: swr.de, Instagram

1 thought on “Zmiany w niemieckiej kadrze. Sandra Ringwald, Elisabeth Schicho i Stefanie Boehler kończą kariery

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.