Zmiany w Komitecie narciarstwa biegowego w Norwegii?

fot: aremobility.com

fot: aremobility.com
fot: aremobility.com

Lider Komitetu narciarstwa biegowego Thorbjorn Skogstad powiedział w rozmowie z NRK, że w składzie organizacji ma się znaleźć miejsce dla zagranicznych członków. Wśród faworytów wymienia się głównie nazwiska Szwedów.

Inggard Lereim, przedstawiciel komisji lekarskiej FIS zalecił analizę stosowania leków na astmę w Norwegii. To pokłosie afery, która wybuchła kilka dni temu w tamtejszych mediach. W jednej z rozmów ze stacją TV2 anonimowy biegacz przyznał, że leki na astmę proponowano także zdrowym sportowcom. Teraz dla komisji najważniejsze jest to, aby była w pełni niezależna i składała się z przedstawicieli różnych narodowości, nie tylko Norwegów. – Dla nas jest to bardzo trudna sytuacja i traktujemy ją niezwykle poważnie. Komitet będzie działał zgodnie z prawem a naszym zadaniem będzie rzucenie światła na wszelkie aspekty tej sprawy. Niezwykle ważne jest to, aby mieć także członków z zagranicy – powiedział Thorbjorn Skogstad.

Norweg odniósł się także do sytuacji, w której obecnie znajduje się narciarstwo biegowe w Kraju Firodów. – Mamy już omówione kwestie dotyczące stosowania leków. Teraz musimy zapewnić pełną niezależność komisji. Zgodziliśmy się, że najważniejszy dla tej sprawy będzie sprawiedliwy wyrok, a członkowie nie powinni pochodzić z kraju, którego ta sytuacja dotyczy. Komisja składa się z osób z dużym doświadczeniem w pulmonologii, ale chcemy być całkowicie niezależni – dodał Skogstad w rozmowie ze stacją NRK.

Źródło: NRK

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.