DSC_0637-Copy1

Za nami pucharowy weekend zmagań w Sapporo. Czołowa trójka zawodników klasyfikacji generalnej pozostała bez zmian. Jak to wygląda w dalszej części tabeli? Przyjrzyjmy się jej. 

Peter Prevc umacnia się na fotelu lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W Sapporo w sobotnim konkursie wygrał, co dało mu dodatkowe 100 pkt., a w niedziele uplasował się na szóstej pozycji zarabiając dodatkowe 40 pkt.. Jego łączny dorobek punktowy aktualnie wynosi 1224 pkt. i wyprzedza będącego na drugim miejscu Severina Freunda o 360 pkt.. Przypomnijmy, że Niemiec wrócił do rywalizacji po niedawnej kontuzji kręgosłupa. W Sapporo zdobył w sumie 76 pkt.. Na trzecim miejscu zadomowił się Kenneth Gangnes z 738 pkt.. Jego strata do Prevca wynosi już 486 pkt., natomiast do Freunda tylko 117 pkt.. Być może czeka nas walka o drugie miejsce pomiędzy Niemcem a Norwegiem na koniec sezonu.

Pod nieobecność w Sapporo Michaela Haybecka, wyprzedził go w klasyfikacji generalnej Johann Andre Forfang (618 pkt.). Domen Prevc przesunął się po weekendzie w Japonii z miejsca dziesiątego na ósme, tym samym spychając w dół m.in. Daniela Andre Tande na 9 miejsce. W czołowej “10” zawodników klasyfikacji generalnej od niedzielnego konkursu zagościł Noriaki Kasai. Japończyk z dorobkiem 388 pkt. plasuje się na dziesiątej pozycji. Znaczny spadek zaliczył Andreas Wellinger. Młody Niemiec po Zakopanem zajmował dziewiąte miejsce. Na Okurayamie zdobył tylko 28 pkt. i obecnie z liczbą punktów wynoszącą 337 zajmuje 12 pozycje.

To nie był również udany weekend w wykonaniu Kamila Stocha. W sobotę aktualny, dwukrotny Mistrz Olimpijski z Sochi uzyskał 13 pkt.. Po niedzielnym blamanżu w pierwszej serii konkursu musiał się zadowolić tylko nimi. W klasyfikacji generalnej po Sapporo spadł o dwie pozycje (20 miejsce) i aktualnie na swoim koncie posiada 172 pkt.. Wyprzedzili go Anze Lanisek i Daiki Ito. Pozycje 24 utrzymał Stefan Hula (126 pkt.). Na 25 miejsce awans zaliczył Maciej Kot (115 pkt.). Jedną pozycje niżej zajmuje Dawid Kubacki w stosunku do poprzednich konkursów. Andrzej Stękała pnie się w górę. Po weekendzie w Polsce zajmował 46 miejsce, po wyprawie do Japonii z 31 pkt.. uplasował się na miejscu 41. W klasyfikacji spada Piotr Żyła, który nie bierze ostatnio udziału w konkursach Pucharu Świata.

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Świata

W następnych konkursach Pucharu Świata, który wraca do Europy, Polacy będą mogli wystawić sześciu zawodników. Taką samą kwotę startową otrzymała również reprezentacja Japonii. Dzięki dobrym wynikom w Pucharze Kontynentalnym dodatkowe miejsce (czyli siedmiu zawodników) wywalczyły sobie reprezentacje: Norwegii, Niemiec i Słowenii.

Następne zawody odbędą się w Oslo w dniach 6-7 luty 2016 r..

Źródło: fis-ski.com / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.