Zmiany w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego: 2 dodatkowe konkursy w Japonii i USA

Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła decyzję o rozegraniu dwóch dodatkowych konkursów z cyklu Pucharu Kontynentalnego z uwagi na wypadnięcie z kalendarza tureckiego Erzurum na początku lutego.

Pierwotnie skoczkowie mieli pojawić się 1 i 2 lutego na skoczni Kiremitliktepe w Turcji, jednak niespodziewane kłopoty finansowe zmusiły organizatorów do odwołania rywalizacji. W minionym tygodniu FIS zadecydował, że odwołane konkursy zostaną rozegrane w dwóch innych miejscowościach: 18 stycznia zawodnicy pojawią się na japońskiej Okurayamie, która w tym roku będzie gościć Puchar Kontynentalny aż trzy razy oraz 8 lutego w Iron Mountain, gdzie zawody tzw. “drugiej ligi” również odbędą się trzykrotnie.

Na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego aktualnie znajduje się Marius Lindvik i o 90 punktów wyprzedza swojego rodaka Robina Pedersena. Trzecie miejsce zajmuje Markus Schiffner, a najlepszy z Polaków, czyli Aleksander Zniszczoł plasuje się na szóstej lokacie. Kolejne konkursy odbędą się 12 i 13 stycznia w Bischofshofen.

Źródło: kiwanisskiclub.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.