Zmiany w kalendarzu PŚ w skokach narciarskich 2021/2022

fot. M. Rudzińska

Znamy już wstępne kalendarze Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon olimpijski 2021/2022. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią inauguracja ma odbyć się w Niżnym Tagile. Wisła została przeniesiona na grudzień. Względem poprzednich założeń z terminarza zniknęły zawody w Stanach Zjednoczonych.

fot. M. Rudzińska

Nowy sezon skoków narciarskich rozpocznie się 20 listopada w Niżnym Tagile. To oznacza pierwszą w historii inaugurację Pucharu Świata mężczyzn w Rosji. Wisła, która przez 4 lata otwierała cykl, dostała termin 4-5. grudnia. Weekend wcześniej odbędą się zawody w Ruce. Po polskich konkursach skoczkowie odwiedzą jeszcze Klingenthal i tradycyjny Engelberg. Potem rozpocznie się Turniej Czterech Skoczni.

Przed igrzyskami w Pekinie, które odbędą się w dniach 4-20. lutego 2022 roku, zawodnicy o punkty mają walczy kolejno w Zakopanem, Sapporo oraz Willingen. Po igrzyskach Puchar Świata zawita do Lahti. Potem odbędzie się Raw Air, który zagości jednak w mniejszej liczbie miast. Z racji przebudowy skoczni w Trondheim i MŚ w lotach narciarskich w Vikersund (11-13.03.2021), norweski turniej przeprowadzony zostanie jedynie w Oslo i Lillehammer. Na wynik końcowy składać będzie się jedynie osiem ocenianych serii.

Po czempionacie w lotach widzimy zmianę względem poprzedniej wersji kalendarza. Niestety, skoczkowie nie odwiedzą przyszłej zimy Stanów Zjednoczonych. Zamiast Iron Mountain w dniach 19-20. marca odbędą się konkursy w Oberstdorfie. Tydzień później zaplanowany został finał PŚ w Planicy.

Wstępny kalendarz PŚ w skokach narciarskich mężczyzn 2021/2022

Po specjalnym posiedzeniu online komisji kalendarzowej FIS poznaliśmy też kalendarz Letniego Grand Prix 2021. Inauguracja tego cyklu nastąpi w Wiśle w dniach 17-18.07. W Beskidach rywalizować będą nie tylko panowie, ale pierwszy raz także kobiety. W obu przypadkach letni sezon zakończy się w Klingenthal 3. października.

Wstępny kalendarz Letniego Grand Prix 2021

Wszystkie kalendarze, które pojawiły się na stronach Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, muszą zostać jeszcze zatwierdzone w maju.

Wstępny kalendarz PŚ w skokach narciarskich kobiet 2021/2022

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj