Zmiany w kalendarzu alpejskiego PŚ kobiet z powodu braku śniegu

Photo credit: Aspen Snowmass via Foter.com / CC BY-ND
Photo credit: Aspen Snowmass via Foter.com / CC BY-ND

Łagodna zima w Europie daje się we znaki organizatorom zawodów w narciarstwie alpejskim. Problemy z przygotowaniem tras spowodowane brakiem śniegu wymusiły odwołanie zawodów Pucharu Świata kobiet w Sankt Anton. Natomiast zmiana terminu nastąpiła w przypadku slalomu kobiet w ośrodku Sljeme koło Zagrzebia.

Po sobotnia kontrola śniegu na trasie Crveni Spust w Sljeme koordynator męskiego Pucharu Świata Emmanuel Couder podjął decyzję o przeniesieniu zawodów w slalomie kobiet z 3. stycznia na 5. stycznia. Nie ulegnie zmianie data zawodów mężczyzn w Sljeme, które są zaplanowane na 6. stycznia. W najbliższych dniach zapowiadane jest w Europie ochłodzenie i spadek temperatur poniżej 0°C. Ma to pozwolić na naśnieżenie trasy Crveni Spust poprzez wyprodukowanie sztucznego śniegu.

Niestety poddać musieli się organizatorzy Pucharu Świata w Sankt Anton, gdzie zawodniczki miały rywalizować w konkurencjach szybkościowych – super-G i zjeździe. Mimo, że ośrodek jest otwarty dla turystów to warunki śniegowe są niewystarczające, żeby w tym samym czasie przeprowadzić zawody Pucharu Świata. Niewystarczająca ilość śniegu szczególnie w dolnej części trasy uniemożliwia odpowiednie ustawienie siatek ochronnych na całej długości i dlatego zdecydowano się odwołać zawody. Austriacki Związek Narciarski oraz FIS będą starali się znaleźć inną lokalizację dla anulowanych konkurencji.

Źródło: skiracing.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.