Zmiany u Domraczewej

fot. sport.pl
fot. sport.pl

Spore nowości sportowe zaszły ostatnio w życiu Darii Domraczewej. Zmiana trenera nakreśliła zawodnicze nowe obowiązki, jednak cel ma ten sam… zwycięstwo w Pucharze Świata.

 Po zakończeniu sezonu 2013/2014 z białoruską kadrą kobiet rozstał się trener – Klaus Siebert. Powodem odejścia Niemca były jego problemy z nowotworem. 59 latek miał spory udział w sukcesach Domraczewej. To pod jego wodzą wywalczyła 3 złote medale na tegorocznych igrzyskach. Doprowadził również na podium Nadieżdę Skardino która zdobyła w Soczi brązowy krążek.

 Pracy z Białorusinkami podjął się Alfred Eder, który przez lata współpracował z reprezentacją Austrii. Według Darii treningi z Alfredem nie bardzo różnią się od tych Sieberta, jednak są w nich nowe elementy. Adrian Czibuliński, główny trener Białorusi wyznał, że zatrudnił Edera by znacząco poprawić umiejętności strzeleckie Domraczewej. Sama zawodniczka wyznała, iż dobrze się rozumie z nowym trenerem i inaczej przygotowuje się do strzelania. – Zmieniliśmy kilka szczegółów, które mogą okazać się bardzo istotne – rzekła Białorusinka.

 Głównym celem 28 letniej biathlonistki jest Kryształowa kula, bowiem nigdy jeszcze nie udało się jej zdobyć tego trofeum. Daria nie wyklucza również, że w  przyszłości spróbuje swoich sił w biegach narciarskich, bo właśnie od tego sportu zaczynała swoją karierę.

Źródło: biathlon.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.