Zmiana w składzie biathlonistek. Powrót do kadry po dwóch latach przerwy

0

Po dwóch latach przerwy w składzie reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata ponownie znalazła się Anna Mąka. 27-latka z Zakopanego wystartuje w Pokljuce, gdzie zastąpi Magdalenę Gwizdoń.

Trzon kobiecej reprezentacji na ostatnie przed MŚ zawody Pucharu Świata w Pokljuce pozostał bez zmian. Tworzą go Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk i Kinga Zbylut. W porównaniu z kadrą, która startowała w Oberhofie i Ruhpolding zabraknie Magdaleny Gwizdoń. – Liczę na nią bardzo w kontekście mistrzostw świata, dlatego zaplanowałem, że nie wystartuje w Pokljuce tylko wróci do treningów – powiedział trener Michael Greis.

Czwartą zawodniczką na zawody w Słowenii będzie Anna Mąka. – Ania o miejsce w składzie walczyła z Karoliną Pitoń. Bardzo długo szły łeb w łeb, ale w ostatnim starcie w Pucharze IBU w Osrblie wyraźnie lepsza była Anna i to zdecydowało – dodał Greis.

Dla Mąki będzie to powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie po dwóch latach przerwy. Ostatni raz w zawodach Pucharu Świata rywalizowała w Anterselwie w styczniu 2018 roku. W sezonie 2019/20 startowała wyłącznie w zawodach Pucharu IBU. Jej najlepszym tegorocznym wynikiem jest szesnaste miejsce w sprincie w Osrblie.

W rywalizacji mężczyzn Polskę reprezentować będą Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec. W programie zawodów w Pokljuce są biegi indywidualny i masowy, sztafeta mieszana oraz supermikst.

Źródło: Komunikat Prasowy Polskiego Związku Biathlonu

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.