Zmiana w kadrze Polaków na Titisee-Neustadt. Jakub Wolny wraca do kraju

0

Jakub Wolny nie wystartuje podczas kolejnego weekendu zawodów Pucharu Świata 2019/2020. W składzie reprezentacji Polski na konkursy w Titisee-Neustadt znalazł się podopieczny Macieja Maciusiaka – Aleksander Zniszczoł.

Trener Michał Doleżal zdecydował się na zmiany w składzie na zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Po nieudanych ostatnich tygodniach do kraju wraca Jakub Wolny. 24-latek będzie poszukiwał odpowiedniej dyspozycji w Polsce pod okiem trenera Zbigniewa Klimowskiego. Ostatni raz w PŚ zapunktował on w Klingenthal, jeszcze w 2019 roku. Łącznie do tej pory uzbierał natomiast zaledwie 22 punkty do klasyfikacji generalnej. Zamiast Wolnego na niemieckiej skoczni w rywalizacji zobaczymy Aleksandra Zniszczoła. Dla podopiecznego Macieja Maciusiaka będzie to drugi start tej zimy w zawodach najwyższej formy – wcześniej skakał tylko podczas inauguracji w Wiśle, gdzie zajął czterdzieste czwarte miejsce.

Oprócz zawodnika kadry B, podczas kolejnego weekendu rywalizacji w Pucharze Świata 2019/2020 zobaczymy, tak jak w poprzedniej części sezonu, Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota oraz Stefana Hulę.

źródło: PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.