Zmiana planów Schlierenzaurera. Austriacy w Sapporo bez Hayboecka i Aschenwalda

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Gregor Schlierenzauer nie wystartuję w najbliższych konkursach z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Zmiana planów Austriaka związana jest ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Seefeld. Również w innym składzie niż w Zakopanem pojawi się reprezentacja Austrii w Sapporo. 
Ostatni raz Gregora Schlierenzauera widzieliśmy podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Ponad miesięczna absencja Austriaka w tym cyklu wynika ze słabej formy i problemów z techniką. 29 – latek odbył intensywne treningi w swojej ojczyźnie. Następnie wziął udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Niestety nie osiągnął na nich sukcesu, który mógłby mu pozwolić wrócić do elity. Teraz już wiadomo, że Gregor Schlierenzauer odpuści starty w Pucharze Kontynentalnym i skupi się na dalszych przygotowaniach do Seefeld. Jego jedynym sprawdzianem i szansą na znalezienie się w składzie na Mistrzostwa Świata będą konkursy Pucharu Świata w Lahti, które odbędą się w weekend 8-10 lutego. Jak na razie na najważniejszą imprezę sezonu pewny start mają zapewniony Stefan Kraft i Daniel Huber.

W zmienionym składzie zaprezentuje się również reprezentacja Austrii w Sapporo. Zawody odpuszczają Michael Hayboeck i Philipp Aschenwald, którzy udają się na treningi. W daleką podróż nie wyruszył też główny selekcjoner – Andreas Felder. Na skoczni Okurayama zaprezentują się: Stefan Kraft, Manuel Fettner, Jan Hoerl, Markus Schiffner, Clemens Aigner i Clemens Leitner.Źródło: twitter.com/localSJresults

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.