Zmiana planów polskiej kadry. Seefeld zamiast testowania tras MŚJ

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

W najbliższy weekend w austriackim Seefeld rozegrane zostaną zawody FIS w biegach narciarskich. Na sobotę zaplanowano rywalizację w sprincie techniką klasyczną, natomiast w niedzielę odbędą się biegi na dystansach również stylem klasycznym. Na starcie zawodów w Seefeld zobaczymy 23 reprezentantów Polski.

W Seefeld wystartują wszystkie podopieczne Aleksandra Wierietielnego z Kadry Narodowej A Kobiet, czyli: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta, Magdalena Kobielusz, Eliza Rucka, Karolina Kaleta, Ewelina Koodziej, Hanna Popko oraz Karolina Kukuczka. Na starcie zobaczymy także reprezentantów Kadry Narodowej Młodzieżowej: Marcelinę Wojtyłę, Annę Berezecką, Julię Demkowską, Roberta Bugarę, Sebastiana Bryję, Bartosza Cielniaka, Łukasza Gazurka, Artura Bożka, Grzegorza Zawadę, Piotra Sobiczewskiego, Wojciecha Wojtyłę oraz Michała Boreczka, a także Laurę Legierską – uczestniczkę programu Pucharu Grupy Azoty oraz serwismena Mateusza Chowaniaka.
Pierwotnie nasi kadrowicze mieli aktualnie trenować i w najbliższy weekend startować w niemieckim Oberwiesenthal, aby przetestować trasy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Juniorów i U-23, które na przełomie lutego i marca odbędą się w Niemczech. Niestety z powodu braku śniegu zawody w Oberwiesenthal zostały odwołane, stąd decyzja o zmianie planów. Podopieczne Aleksandra Wierietielnego przez ostatnie kilka dni trenowały w Szczyrbskim Plesie, natomiast w czwartek wyruszą w podróż do Seefeld.
Program zawodów:
14.12.2019, sobota
– sprint C – kwalifikacje
– sprint C – finały
15.12.2019, niedziela
– bieg kobiet na 5 km C
– bieg mężczyzn na 10 km C

Źródło: Anna Karczewska / PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.