Zmiana organizatora ważnej imprezy w biathlonie

Jak podała dziś oficjalna strona internetowa Niemieckiego Związku Narciarskiego, przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w biathlonie letnim odbędą się w Ruhpolding. Pierwotnym miastem-gospodarzem był fiński ośrodek, Kontiolahti.

Z uwagi na fakt, iż w 2020 roku w Finlandii zostaną rozegrane aż dwa cykle zawodów PŚ w biathlonie, Kontiolahti zgodziło się na przeniesienie imprezy do Niemiec. Prezydent Niemieckiego Związku Narciarskiego, Franz Steinle, wyraził zadowolenie z tego faktu. Dodał, że w letnich zawodach wezmą udział czołowi niemieccy biathloniści.  – Cieszymy się, że Ruhpolding zorganizuje mistrzostwa świata za rok. Nasi trenerzy zasygnalizowali już chęć powołania najlepszych rodzimych zawodników. Fani biathlonu mogą teraz liczyć na ekscytującą letnią rywalizację w Chiemgau Arenie – powiedział oficjel, cytowany przez witrynę internetową związku.

Burmistrz położonego w Bawarii Ruhpolding, Claus Pichler, zwrócił uwagę, że data organizacji wydarzenia będzie szczególna dla miasta, w którym rządzi.  – Ruhpolding zawsze był pionierem, jeśli chodzi o organizację wydarzeń związanych z biathlonem. Chiemgau Arena to idealne miejsce, aby rozegrać mistrzowskie zawody. Co więcej, w miesiącu rozgrywania mistrzostw tutejszy narciarski klub będzie obchodzić stulecie swojego powstania – dodał polityk, brat uznanego w sportowym światku trenera Wolfganga Pichlera.

Mistrzostwa Świata w biathlonie na nartorolkach potrwają od 19. do 23. sierpnia. Gospodarzem imprezy w 2021 roku będzie czeskie Nove Mesto.

źródło: deutscherskiverband.de; ski-nordique.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.