Zmiana na stanowisku prezydenta Turnieju Czterech Skoczni

Peter Kruijer został wybrany nowym prezydentem Turnieju Czterech Skoczni. Działacz z Oberstdorfu zastąpi na tym stanowisku Johanna Pichlera, który sprawował tę funkcję przez ostatnie trzy lata. Tym samym biuro imprezy zostanie przeniesione z Bischofshofen do Oberstdorfu.

Peter Kruijer został wybrany następcą Johanna Pichlera przez prezesów wszystkich stowarzyszeń partnerskich – z Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen. Nowy prezydent podziękował swojemu poprzednikowi za pracę, którą ten wykonał dla całego Turnieju przez ostatnie lata. – Sprostałeś każdemu wyzwaniu bez względu na to, jak trudne by ono nie było. Poprzeczka jest wysoka, ale to tylko pobudza nas w Oberstdorfie – mówił Kruijer. – Z niecierpliwością czekam na to zadanie i zdaję sobie sprawę ze szczególnej odpowiedzialności. Turniej Czterech Skoczni jest produktem najwyższej klasy w sportach zimowych – kontynuował.

Kruijer jest prezesem SC Oberstdorf od 2012 roku. Na przestrzeni swojej kariery działacza przewodniczył komitetowi organizacyjnemu zawodów w Oberstdorfie, otwierających co roku Turniej Czterech Skoczni, a także brał udział w przygotowaniu konkursów lotów narciarskich, skoków kobiet czy Tour de Ski. Wcześniej od 1990 roku był szefem służb medycznych podczas zawodów Pucharu Świata w Oberstdorfie. Kruijer jest kolejnym prezesem klubu z tej miejscowości, który będzie pełnił także funkcję prezydenta Turnieju. Wcześniej w bliźniaczej sytuacji był Claus-Peter Horle, który zarządzał imprezą od 2006 do 2010 roku.

Dotychczasowy prezydent TCS, Johann Pichler, zdecydował się przejść na emeryturę. Tym samym zarządzany przez niego przez ponad 40 lat klub narciarskich w Bischofshofen przejdzie w ręce Manfreda Schutzenhofera.

Źródło: vierschanzentournee.com