Zmiana na stanowisku prezesa Polskiego Związku Biathlonu!

Podczas dzisiejszego zgromadzenia delegatów Polskiego Związku Biathlonu w Katowicach, został wybrany nowy prezes, którym została Pani Dagmara Gerasimuk. Nowa Pani prezes nie miała kontrkandydatów i zdobyła 61 głosów poparcia na 69 osób glosujących. Dagmara Gerasimuk będzie pierwszą kobietą na czele Polskiego Związku Biathlonu. Na tym stanowisku, zastąpiła Zbigniewa Waśkiewicza, który od marca jest prezesem klubu piłkarskiego Górnik Zabrze. Funkcje Prezesa Polskiego Związku Biathlonu sprawował od ośmiu lat.

Gerasimuk od wielu lat pracuje w federacji. Wcześniej była sekretarzem generalnym. Uważa, że pierwszym jej najważniejszym zadaniem będzie organizacja Pucharu IBU w styczniu.

Zbigniew Waśkiewicz jest zadowolony z wyboru Dagmary Gerasimuk na swojego następce. Uważa, że ma odpowiednią wiedzę sportową (jest trenerem) co na pewno pomoże w zmianie systemu szkoleniowego. Pozytywnie ocenił również swoją kadencje. Stwierdził: “Nie ma już jeżdżenia starymi busami na zawody czy braku karabinów. Zawodnicy mają dobry sprzęt, jeżdżą do najlepszych ośrodków”. 

Na pożegnanie otrzymał prezent od nowej Pani prezes – karabin.

10178069_705766632818727_8958267290727760663_n

Foto: facebook-Polski Związek Biathlonu

Źródło: PAP.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.