Zmarła była biegaczka narciarska Stefania Biegun

fot: eurosport.onet.pl

fot: eurosport.onet.pl
fot: eurosport.onet.pl

Jak informuje Polski Związek Narciarski, w sobotę 10 grudnia, w wieku 81 lat, zmarła Stefania Biegun. W przeszłości biegaczka narciarska, trzykrotna olimpijka, uczestniczka mistrzostw świata, mistrzyni Uniwersjady, 26-krotna mistrzyni Polski.

Stefania Biegun urodziła się 11 sierpnia 1935 roku w Wieprzu koło Żywca. W swojej karierze trzykrotnie startowała na igrzyskach olimpijskich (Squaw Walley 1960, Innsbruck 1964 i Grenoble 1968). Była wielokrotną uczestniczką mistrzostw świata, a najlepsze wyniki osiągała w sztafetach. Biegun wywalczyła aż 26 tytułów mistrzyni Polski w biegach narciarskich. Po zakończeniu kariery została trenerką i starała się rozwijać talenty innych zawodniczek. W 2013 roku otrzymała tytuł Członka Honorowego Polskiego Związku Narciarskiego.

Stefania Biegun reprezentowała barwy klubów AZS Kraków (1958-1960) i Start Zakopane (1961-1970). Jej najlepszym indywidualnym wynikiem na igrzyskach olimpijskich jest dziewiąte miejsce w biegu na 5 kilometrów stylem klasycznym podczas zawodów w Grenoble w 1968 roku. Polka straciła wtedy do triumfatorki, Toini Gustafsson, 18 sekund.

Źródło: PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.