Zmarł były alpejczyk Adrien Duvillard

fot. Joey Parsons / CC BY ND

fot. Joey Parsons / CC BY ND
fot. Joey Parsons / CC BY ND

W wieku 82 lat, 14. lutego zmarł były narciarz alpejski Adrien Duvillard senior w swojej rodzinnej miejscowości Megeve we Francji. Uważany jest on za jednego z najlepszych narciarzy lat 50 i 60 XX wieku. 

W 1960 roku Adrien Duvillard wygrał wszystkie trzy wyścigi Hahnenkammrennen w Kitzbühel. Był najlepszy w zjeździe, slalomie i w kombinacji. Poza nim wszystkie trzy konkurencje w jednym roku wygrało tylko czterech narciarzy. W 1952 w legendarnych zawodach 3-Tre zajął drugie i trzecie miejsce w slalomie gigancie. Dwukrotnie brał udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. W 1956 roku w Cortina d’Ampezzo był czwarty w slalomie gigancie, natomiast igrzyska w 1960 roku w Squaw Valley nie były dla niego zbyt udane. Rozczarowanie przyniosło 10. miejsce w gigancie i upadki w slalomie i zjeździe. W 1958 roku na MŚ w Bad Gastein zajął 5. miejsce w zjeździe. Jego najlepszym wynikiem na MŚ była 4. pozycja w slalomie gigancie w 1962 roku w Chamonix. Po tych mistrzostwach wyjechał do Stanów Zjednoczonych, aby uczestniczyć w zawodowych wyścigach, w których trzykrotnie w 1963, 1965 i 1967 roku został mistrzem świata. Narciarstwo alpejskie z sukcesami uprawiali również brat Henri Duvillard oraz syn Adrien.

Adrien Duvillard zasłabł na stoku w Megeve i został przewieziony do szpitala Mont Blanc. Próby uratowania życia Francuza nie powiodły się.

Źródło: skionline.ch, france3-regions.francetvinfo.fr

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.