Stefan Kraft został uznany za najwybitniejszego sportowca podczas gali sportowej Leonidas w Salzburgu. Nagrodą dla młodego Austriaka był złoty lew. 

Gala sportowa odbywa się w Austrii już od dziesięciu lat. Przez ostatnie pięć lat na jej wyżynach znajdował się wybitny narciarz alpejski Marcel Hirscher. Tym razem musiał uznać wyższość Stefana Krafta zdobywając statuetkę srebrnego lwa. Trzcią nagrodę czyli brązowego lwa zgarnął snowboardzista  Andreas Prommegger. Jeśli chodzi o kobiety, główną nagrodę otrzymała Alisa Buchinger. Podczas gali nagrodzono także nagrody w kategoriach  “Odkrycie roku” oraz “Trener roku”. Na uroczystości pojawili się Andreas Goldberger, Thomas Morgenstern i Martin Koch.

Stefan Kraft w minionym sezonie wygrał prawie wszystko. Dwa złote medale Mistrzostw Świata w Lahti, srebrny medal w miksie oraz brązowy medal w konkursie drużynowym. Zwyciężył również w debiutującym turnieju RAW AIR, a na koniec przypieczętował to wszystko zgarniając kryształową kulę za Puchar Świata oraz małą kryształową kulę za loty narciarskie.

Źródło: salzburg24.at

1 thought on “Złoty Lew dla Stefana Krafta

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.