Złote medale mistrzostw Szwecji dla Kalli i Hellnera

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Charlotte Kalla i Marcus Hellner zdobyli w miejscowości Skellefteaa złote medale mistrzostw Szwecji w biegach masowych na 15 i 30 kilometrów stylem dowolnym. Dla Szwedki był to 27., a dla Szweda 16. indywidualny medal mistrzostw kraju.

Charlotte Kalla podczas zawodów w Skellefteaa nie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Szwedka na pokonanie wyznaczonej przez organizatorów trasy potrzebowała 37 minut i 18 sekund. Dzięki świetnej postawie między 10 a 12 kilometrem Kalla zdobyła swój 26. indywidualny medal mistrzostw Szwecji. Na drugim miejscu finiszowała Stina Nilsson (+20,2 sek), a na najniższym stopniu podium Jonna Sundling (+25,9 sek). Na czwartej pozycji sklasyfikowano młodą Ebbę Andersson, a na piątej bieg ukończył Mia Eriksson.

Wyniki biegu kobiet

Rywalizację w biegu na 30 kilometrów stylem dowolnym wygrał Marcus Hellner. Szwed dość długo biegł w grupie składającej się z czterech biegaczy, a decydujący atak przeprowadził na kilkaset metrów przed metą. Ostatecznie Hellner wyprzedził finiszującego na drugim miejscu Jensa Burmana o niewiele ponad trzy sekundy. Brązowy medal mistrzostw Szwecji wywalczył doświadczony Daniel Rickardsson, który przegrał złoto o dziesięć sekund.

Wyniki biegu mężczyzn

Jutro na mistrzostwach Szwecji walka o kolejne medale – tym razem w sprincie stylem klasycznym.

Źródło: FIS, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.