Złe informacje dla skoczków. Zawody Pucharu Świata odwołane

Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska, zaplanowane na 11-12 lutego 2023 roku zawody Pucharu Świata w amerykańskim Iron Mountain, nie zostaną rozegrane. Na ten moment nie znamy potencjalnego zastępstwa.

Fot. Bobo

Długo wyczekiwany powrót Amerykanów niestety zostanie odłożony w czasie

Zawody najwyższej rangi w stanie Michigan były długo wyczekiwanym punktem w kalendarzu przyszłorocznych zmagań skoczków. Kompleks Pine Mountain przeszedł gruntowną modernizację i wydawało się, że pucharowa karuzela zawita tam już zbliżającej się zimy. Jak się okazuje, tak się jednak nie stanie, gdyż Amerykanie zrezygnowali z organizacji konkursów. Powodem takiej decyzji są względy finansowe. Na ten moment brakuje informacji odnośnie potencjalnej lokalizacji zastępczej.

– Zorganizowanie Pucharu Świata w 2023 roku było bardzo ambitnym celem. W ciągu ostatnich miesięcy, podczas których ciężko pracowaliśmy, zdaliśmy sobie jednak sprawę, iż nie damy rady zdążyć przed planowanym terminem. Infrastruktura potrzebna na weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich nie zostanie zbudowana do tego czasu z różnych przyczyn, jedną z nich jest niestety brak odpowiednich środków. Czujemy wielki zawód z tego powodu, ale musimy być realistami. Przyszłej zimy będziemy organizować zawody Pucharu Kontynentalnego i nie możemy się doczekać tego wydarzenia, które będziemy mogli przeprowadzić dzięki już posiadanej przez nas infrastrukturze – przekazali organizatorzy z hrabstwa Dickinson w specjalnym komunikacie.

Do sprawy odniósł się również sam dyrektor Pucharu Świata – Włoch Sandro Pertile. – Osobiście wizytowałem Iron Mountain i jestem w stałym kontakcie z organizatorami. Wiem, jak ciężko pracowali i jak bardzo rozczarowany jest tamtejszy komitet organizacyjny. Oczywiście, żałujemy tej decyzji – przyznaje dyrektor Pucharu Świata, Sandro Pertile.

Działacz dodał również, iż prowadzone są intensywne rozmowy ws. potencjalnego zastępstwa dla zawodów, które pierwotnie zaplanowane były na 11 oraz 12 lutego 2023 roku.

Przypomnijmy, że Iron Mountain po raz ostatni gościło najlepszych skoczków świata 26 oraz 27 lutego 2000 roku. Wówczas dwukrotnie najlepszy okazał się Niemiec – Martin Schmitt.

źródło: FIS