ZIO 2026: Włoski rząd daje gwarancje dla Mediolany i Cortiny d’Ampezzo

fot. architectureofthegames.net

fot. architectureofthegames.net

To już oficjalne. Włoski rząd podpisze w tym tygodniu gwarancje wymagane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) w sprawie kandydatury Mediolanu i Cortiny d’Ampezzo do Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2026 roku. 

Potwierdzenie, że włoski premier Giuseppe Conte podpisze dokument, wydał włoski sekretarz ds. sportu podczas konferencji prasowej z okazji rozpoczęcia wizyty Komisji Oceniającej MKOl Mediolan Cortina 2026. – Rząd będzie zawrze porozumienie w sprawie obowiązków i gwarancji oficjalnym pismem, które premier Conti podpisze w ciągu najbliższych kilku dni, do piątku (5 kwietnia) – ogłosił Giorgetti, gdy siedział obok Octaviana Morariu, rumuńskiego przewodniczącego Komisji Oceny MKOl. – Włoski rząd zobowiązuje się do współpracy – powiedział Giancarlo Giorgetti.

Gwarancje obejmują takie rzeczy, jak wizy i prawa człowieka, ale także obietnicę zagwarantowania wielomilionowego wsparcia z budżetu państwa, szacowanego na 415 mln euro. Dzisiejsze oświadczenie daje przewagę Włochom nad ich jedynym rywalem w walce o igrzyska. Szwedzkie miasto Are wciąż musi starać się o gwarancje ze strony swoje rządu. Teoretycznie czas na to mija 12. kwietnia, bo do tego dnia MKOl czeka na ostatecznie zgłoszenia. Christophe Dubi, dyrektor wykonawczy MKOl na Igrzyska Olimpijskie, przyznał jednak, że komitet może poczekać na gwarancje do 24. czerwca br. Właśnie wtedy mamy poznać gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.

Źródło: insidethegames.biz

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.