Zimowe Igrzyska w Zakopanem?

Podczas referendum w Krakowie mieszkańcy niemal jednogłośnie sprzeciwili się organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Tym samym był to koniec pięknych marzeń o tak wielkiej imprezie w naszym kraju. Jednak, czy, aby na pewno?

Z wypowiedzi dla radia TOK FM prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski informuje, że jest szansa na zmianę gospodarza igrzysk. Z taką właśnie inicjatywą wyszedł burmistrz Zakopanego.

Mimo niekorzystnych dla Krakowa wyników głosowania, sprawa igrzysk nie jest jeszcze zamknięta. – Zakopane chce przejąć tę rolę – wyjaśnił Majchrowski. – W piątek mam spotkanie z przewodniczącymi komitetów olimpijskich – polskiego i słowackiego.

Nikt nie spodziewał się takiej reakcji ze strony prezydenta Krakowa. W poniedziałek Jacek Majchrowski przyznał, że miasto kończy starania o igrzyska oraz chce rozliczyć i podsumować cały projekt.

– Żałuję, że wyniki referendum przekreślają szanse Krakowa i Małopolski na igrzyska. Oceniałem realizację tego projektu jako niezwykle ważną dla rozwoju regionu – podsumował na konferencji prasowej.

Warto dodać, że do tej pory  na promocję i cały proces aplikacyjny wydano już 6 mln złotych, w tym 80 tys. złotych na logo. O Igrzyska walczą również uznawani za faworytów Oslo i Ałmaty, a także Pekin i Lwów.

Foto: natemat.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.