Zimowe igrzyska w Finlandii? Powstaje specjalny raport

0

Czy Finlandia zorganizuje Zimowe Igrzyska Olimpijskie? Strona rządowa oraz Fiński Komitet Olimpijski czynią pierwsze kroki w kierunku zbadania, czy przeprowadzenie tak wielkiej imprezy jest możliwe.

Na początku przyszłego roku w Finalndii ma zostać opublikowany specjalny raport, który wykaże, czy organizacja igrzysk to dobry pomysł dla tego kraju. Badanie ma także wskazać, jakie ośrodki mogłyby gościć tę imprezę i z jakimi państwami ewentualnie podjąć współpracę. Według YLE, raport ma kosztować 18 tysięcy euro a jego wykonanie powierzono Fińskiemu Komitetowi Olimpijskiemu. Środki z ministerstwa już zostały przeznaczone. – Aby zachować wiarygodność i szacunek dla tego wydarzenia, przyszłe Igrzyska Olimpijskie powinny być organizowane w sposób bardziej zrównoważony i opłacalny – powiedział fiński minister sportu Sampo Terho.

W Finlandii nie są jeszcze pewni, czy wystartują w wyścigu o prawo do organizacji igrzysk, ale pozytywnie oceniają swoje szanse. Twierdzą, że Agenda 2020, niesie dla nich pozytywne informacje. Teraz MKOl wskazując organizatora imprezy ma kierować się względami ekonomicznymi oraz ekologicznymi.

Źródło: Yle.fi / HS.fi

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.