Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie: Występy Polaków siódmego dnia igrzysk

fot. PAP

Za nami siódmy dzień rywalizacji w Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Pjongczangu. Dzisiaj nasi sportowcy rywalizowali w biathlonie. 

W biathlonowym biegu na 15 km wystartował Kamil Rosiek. Polak startujący na sledżu zajął 12. miejsce. Szczególnie dobrze spisał się na strzelnicy, gdzie popełnił tylko jeden błąd. Słabiej wypadł w biegu, czego powodem przede wszystkim był sprzęt. – Liczyłem na ósemkę, ale na tym sledżu nie da się zrobić wyniku. Od ośmiu lat mam tę samą pozycję. Nic się nie zmienia. Biegowo ciężko zrobić wynik. Sledż jest przestarzały, a technika poszła do przodu. Ten sledż jest nieprzystosowany do moich warunków – komentował po zawodach.

Pełne wyniki 15 km mężczyzn

Nasza jedyna paraolimpijka Iweta Faron  zajęła ostatnie 12. miejsce w biegu na 12,5 km. Przede wszystkim zawiodło strzelanie. Nasza zawodniczka startująca na stojąco zaliczyła aż 9 pudeł na strzelnicy. Mimo wszystko debiutantka była zadowolona po starcie. – Nie poszło mi to strzelanie. Wyłączyłam to myślenie, które do tej pory było niezawodne.  Jest 9 karnych, więcej jak do tej pory, w całej mojej karierze. To były moje błędy. Wiatru nie było,  nie wiem jak to się stało – mówiła.

Pełne wyniki 12,5 km kobiet

W jednej z konkurencji snowboardowych wystartować miał parasnowboardzista Wojciech Taraba. Nasz zawodnik jednak w pierwszym treningu na igrzyskach uległ poważnemu wypadkowi, który uniemożliwił mu starty w Pjongczangu. W Korei przeszedł już dość skomplikowaną operację rekonstrukcji oczodołu w szpitalu olimpijskim w Gangneung.

Pełne wyniki wszystkich konkurencji rozgrywanych dzisiaj w Pjongczangu dostępne są tutaj. 

źródło: paralympic.org.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.