Brak zimy im niestraszny. W Krakowie będzie można jeździć na nartach przez cały rok

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Jak donosi portal krknews.pl w Krakowie w rejonie ulic Lipskiej i Myśliwskiej ma powstać Całoroczne Centrum Sportów Zimowych. Obiekt na swoim terenie ma posiadać m.in.: dwa sztuczne lodowiska, oświetloną igielitową górkę dla początkujących narciarzy, wielofunkcyjną trasę biegową, a także krytą pływalnię, plac do jazdy na deskorolkach i rolkach oraz zaplecze gastronomiczno-restauracyjne.

Całoroczne Centrum Sportów Zimowych w Krakowie ma być obiektem wielofunkcyjnym i samowystarczalny energetycznie, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W razie potrzeby stok narciarski może bowiem zostać zamieniony w górkę saneczkową, a z oświetlonej 700-metrowej trasy będą mogli skorzystać nie tylko biegacze, ale także – w zależności od pory roku – rowerzyści czy osoby preferujące jazdę na rolkach lub nartorolkach.

Z informacji przekazywanych przez portal krknews.pl wynika, że przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej w celu uzyskania pozwolenia na budowę kompleksu ma zostać ogłoszony przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie na przełomie lutego i marca. – Obiekt powstanie na terenie należącym do miasta. Tego typu kompleks jest niezwykle potrzebny ze względu na dużą intensywność zabudowy mieszkaniowej, przy jednoczesnym niedoborze infrastruktury sportowej na tym terenie – mówią urzędnicy. – Obiekt stworzy dogodne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu nie tylko przez mieszkańców Płaszowa i powstającego Nowego Miasta, ale także dla wszystkich mieszkańców – dodają.

Źródło: krknews.pl