Zielone światło dla Pucharu Świata w Sölden

fot: http://nieveyalgomas.blogspot.com

fot: http://nieveyalgomas.blogspot.com

Do rozpoczęcia sezonu alpejskiego Pucharu Świata pozostało mniej niż 10 dni. Organizatorzy pucharowych zawodów w Sölden, gdzie w ostatni weekend października odbędzie się inauguracja, otrzymali aprobatę na przeprowadzenie rywalizacji.

W czwartek na lodowcu Rettenbach w Sölden odbyła się kontrola śniegu. W obecności dyrektora konkurencji technicznych FIS – Markusa Mayra, dyrektora trasy – Isidora Grünera oraz dyrektora wyścigu – Rainera Gstreina miejscowość otrzymała zielone światło na przeprowadzenie zawodów w dniach 26 i 27 października.

– Przygotowanie stoku zajęło nam bardzo dużo czasu. Na szczęście mieliśmy odpowiednie temperatury na naśnieżanie, a obecnie są świetne warunki do treningu. Teraz będziemy subtelnie pracować z wodą, aby stworzyć idealne i uczciwe warunki na sobotę i niedzielę – powiedział Isidor Grüner.

Jako pierwsze do rywalizacji w Sölden staną panie, które w sobotę 26 października zmierzą się w slalomie gigancie. Natomiast dzień później w tej samej konkurencji powalczą panowie.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.