Zielone światło dla Pucharu Kontynentalnego w Brotterode 2020

Międzynarodowa Federacja Narciarska wydała zezwolenie dla skoczni w Brotterode na organizację zawodów z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Obiekt Inselbergschanze (HS117) będzie gościł wydarzenie w dniach 8 i 9 stycznia 2020 roku.

Niemiecki obiekt, którego rekordzistą jest reprezentant Korei z 2005 roku – Choi Yong-jik, gościł zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego jeszcze w lutym bieżącego roku. Okazał się on być szczęśliwy dla naszych zawodników, Paweł Wąsek ukończył wtedy zmagania na 2 miejscu, a 4 polskich zawodników zajęło dalsze pozycje w pierwszej trzydziestce. Zawody w 2020 roku odbędą się w dniach 8 i 9 stycznia, w każdym z tych dni zmagać się będą zarówno panowie jak i panie.

Kłopotliwym punktem na skoczni Inselbergschanze jest najazd i dojście do niego dla zawodników. Potrzeba specjalnej organizacji, aby zawodnik ruszający z najazdu nie zahaczył o innego, który wspina się, żeby dojść do odpowiedniej belki. Prezes WSV Brotterode Christian Berke wyjaśnia, że ważne jest, aby w budżecie miasta uwzględniono fundusze na studium wykonalności przebudowy obiektu.

Studium wykonalności przygotowuje renomowane biuro inżynieryjne i projektowe Hans-Martin Renn w Fischen / Allgäu. Firma Renn nie tylko zaprojektowała niektóre ze skoczni, na których odbywają się zawody Pucharu Świata. Renn jest także szefem komitetu skoków narciarskich w FIS. – Zakładam, że studium będzie dostępne już na początku października – mówi Berke.

Nie chodzi jedynie o organizację zawodów na obiekcie. Z perspektywy użytkowania jej 1-2 razy do roku, przebudowa to inwestycja nieopłacalna. Pomysł jest wpisany w koncepcję turystyczną całego regionu Inselberg, finansowaną przez Wolne Państwo Turyngii. Wśród rozważań dotyczących całorocznego użytkowania obiektu jest m.in. punkt widokowy na szczycie skoczni, kawiarnia w pokoju, w którym skoczkowie oczekują na start, a także park rowerów górskich w okolicy obiektu.

– Po tym, jak FIS dostrzegło na podstawie umowy studium wykonalności, że nie tylko składamy obietnice, ale także planujemy konkretne projekty łączące konkurencyjny sport i turystykę, dali nam zielone światło na organizację zawodów w lutym- mówi Berke. – Musimy wiele poprawić w naszym środowisku, w transporcie i logistyce.

Źródło: www.thueringer-allgemeine.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.