Zielone światło dla PŚ w Klingenthal!

skocznia w Klingenthal
fot. skisprungschanzen.com

Wszystko wygląda na to, iż inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal odbędą się bez przeszkód. Taka informacja została podana po piątkowej inspekcji, której zadaniem było sprawdzenie stanu pokrywy śnieżnej na skoczni.

O stanie przygotowań skoczni w Klingenthal do konkursów opowiedział Rudi Tusch z Niemieckiego Związku Narciarskiego.
– Po rozmowie z Alexandrem Ziron, szefem komitetu organizacyjnego, mogę potwierdzić, że zawody Pucharu Świata w Klingenthal odbędą się. Dziennie wytwarzanych jest około 200 metrów sześciennych śniegu, skocznia powinna być gotowa do środy. Jedynie wyjątkowo niekorzystne warunki atmosferyczne, których się jednak nie spodziewamy, mogłyby zagrozić organizacji zawodów.

Wstępne prognozy pogody są optymistyczne. Od piątku do niedzieli nie są przewidywane opady. Będzie przeważnie słonecznie a temperatura nie ma przekraczać 4 stopni Celsjusza. Porywy wiatru mają wynosić około 2-3 m/s. Jedynie w sobotę porywy wiatru mogą wzmóc się do 4 m/s.

Już w najbliższy piątek (21.11) zainaugurowany zostanie nowy sezon 2014/2015. Swoją rywalizację skoczkowie rozpoczną od oficjalnych treningów oraz kwalifikacji. W sobotę rozegrany zostanie konkurs drużynowy a w niedzielę pierwszy konkurs indywidualny.

źródło: berkutschi.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.