Zielone światło dla Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti

fot.: goista.com

fot.: goista.com

Od 20 do 27 stycznia w Lahti odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. Ostatnia kontrola śniegu na obiektach imprezy zakończyła się pozytywnym wynikiem.

Osobą, która przeprowadziła kontrolę był Tami Kiuri. Fiński skoczek zakończył karierę 10 lat temu. Śnieg na skoczni normalnej jest głównie sztuczny. Ostatnią wersję przygotowano w listopadzie. Od tego czasu miały miejsce już opady śniegu, który został wygładzony walcem śnieżnym. Tory lodowe na skoczni w Lahti mają aktualny certyfikat FIS.

Warstwa białego puchu na 5-kilometrowej trasie biegowej jest przygotowana tak samo jak na skoczni. Oprócz trasy przeznaczonej do zawodów do dyspozycji sportowców będzie runda o długości 1,6 kilometra do rozgrzewki. Grubość pokrywy śniegu w Lahti wynosi około 30 centymetrów. Do czasu mistrzostw przewidywane są opady śniegu. Według prognoz temperatura powietrza podczas zawodów będzie wynosić poniżej 0 stopni.

W składzie reprezentacji Polski w skokach narciarskich, biegach narciarskich i kombinacji norweskiej znalazło się 27 osób. Pisaliśmy już o tym TUTAJ

Program zawodów znajdziecie TUTAJ.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.