fot. Doug Symington / CC BY

fot. Kyle Lane / CC BY ND

Chociaż kontrola śniegowa w kanadyjskiej miejscowości Lake Louise była opóźniona, to ostatecznie udało się doprowadzić do końca z pozytywnym dla organizatorów Pucharu Świata akcentem.

Jest zielone światło dla organizatorów alpejskiego Pucharu Świata w Lake Louise. Dyrektor zawodów PŚ w konkurencjach szybkościowych – Hannes Trinkl – był na miejscu w Lake Louise, aby ocenić stan śniegu. – Sytuacja wydawała się trudna w sobotę, wysiłki komitetu organizacyjnego i korzystna prognoza pozwoliły nam jednak dać zielone światło dla otwarcia sezonu w Lake Louise – powiedział Trinkl. Pomimo słonecznej aury w ciągu dnia, temperatury spadają poniżej zera w nocy, co pozwoliło na wyprodukowanie sztucznego śniegu. Jego ilość wystarczy na przygotowanie tras.

– Pracujemy od wczesnej jesieni, aby umieścić wszystkie elementy na powitanie świata w Lake Louise na otwarcie wyścigów szybkościowych mężczyzn w sezonie 2018/19. Wysiłki naszego komitetu organizującego wyścig, naszych wolontariuszy i całego zespołu w ośrodku narciarskim Lake Louise pozwalają zapewnić, że będziemy gotowi do wyścigu – przyznał Darrell MacLachlan, szef zawodów.

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.