Zielone światło dla jubileuszowej edycji Tour de Ski

fot. M. Rudzińska

Tour de Ski przebiegniea zgodnie z planem i otrzymało zielone światło – informuje Międzynarodowa Federacja Narciarska. Wszystkie założenia profilaktyki zdrowotnej lokalnych organizatorów w Val Müstair , Toblach i Val di Fiemme zostały zatwierdzone przez odpowiednie rządy.

fot. M. Rudzińska

Wszystkie ustalenia koncepcji zdrowotnych zostały opracowane tak, aby spełnić odpowiednie wymagania krajowe i regionalne. Wszyscy uczestnicy imprez będą przechodzili testy na koronawirusa. Odpowiadać za to będą poszczególni organizatorzy oraz FIS. Wyniki mają być płynnie przekazywane ekipom.

– Wszyscy interesariusze są odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa na arenie Pucharu Świata. Ogólnie rzecz biorąc, komitety organizacyjne wykonały niezwykłą pracę, aby zaspokoić specjalne potrzeby i zdrowe środowisko rywalizacji dla uczestników Pucharu Świata. Koordynacja między organizatorami etapów Tour de Ski i FIS była przejrzyste od samego początku i dlatego nie możemy się doczekać, aby przeprowadzić imprezę zgodnie z planem – mówi dyrektor PŚ w biegach, Pierre Mignerey.

Jak podkreślają działacze, organizatorom 15. edycji Tour de Ski spryzja również pogoda. Dobre warunki śniegowe powodują, że można już przygotowywać trasy. Plan zawodów tutaj.

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj