Zielone światło dla Adelboden i Mariboru

fot. Jan / CC BY NC ND

fot. Jan / CC BY NC ND
fot. Jan / CC BY NC ND

Najbliższe zawody alpejskiego PŚ odbędą się w Zagrzebiu, a Międzynarodowa Federacja Narciarska potwierdziła również przeprowadzenie następujących po nich zmagań w Adelboden i Mariborze.

W Adelboden ścigać się będą panowie w dniach 7-8. stycznia w slalomie oraz slalomie gigancie. Kontrola śniegu miała tam miejsce wczoraj, po której FIS dała zielone światło tym zawodom. W poprzednim sezonie w gigancie zwyciężył tam w slalomie Henrik Kristoffersen. Gigant został odwołany z powodu gęstej mgły i opadów deszczu.

W tym samym terminie i w tych samych konkurencjach odbędą się zawody kobiet w słoweńskim Mariborze. W ubiegłym sezonie miały miejsce tylko zmagania w gigancie, w których najlepsza była Viktoria Rebensburg, natomiast slalom został odwołany po przejeździe 25 zawodniczek z powodu złej pogody. Jednym z ważniejszych elementów sobotniej rywalizacji w slalomie gigancie będzie pożegnanie Tiny Maze, która po raz ostatni wystąpi w zawodach PŚ i zakończy definitywnie swoją zawodniczą karierę. Dzisiejsza kontrola śniegu dała pozytywny wynik. Mamy nadzieję, że tym razem warunki będą wystarczająco dobre, aby przez dwa dni udało się w bezpiecznych i sprawiedliwych warunkach przeprowadzić te zawody.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.