Zielone światło dla 66. Turnieju Czterech Skoczni

fot. Jagoda Brzozowska

fot. Jagoda Brzozowska

Ostatnie obfite opadu śniegu w zachodniej Europie napawają optymizmem organizatorów 66. Turnieju Czterech Skoczni. Obiekty, które wkrótce staną się areną zmagań najlepszych zawodników na świecie na trzy tygodnie przed rozpoczęciem tego prestiżowego wydarzenia znajdują się w ostatniej fazie przygotowań.

Tegoroczny Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się 30 grudnia w Oberstdorfie i tradycyjnie zakończy się 6 stycznia w Bischofshofen. Olympiaschanze i Schattenbergschanze, na których odbędą się konkursy są już pokryte warstwą śniegu – Ujemne temperatury bardzo pomogły nam w przygotowaniach – cieszy się prezydent Turnieju Michael Maurer. – Zostało nam jeszcze kilkanaście dni na ewentualne poprawki, ale jestem bardzo zadowolony z naszej pracy.

W bawarskim miasteczku oprócz legendarnej Schattenbergschanze skoczkowie mają do dyspozycji także kompleks mniejszych obiektów. – Nie możemy już doczekać się początku rywalizacji – mówi Florian Stern, szef skoczni w Oberstdorfie.

Sytuacja w Austrii jest również bardzo pozytywna. Naśnieżanie zeskoku na Bergisel rozpocznie się 20 grudnia. W razie nagłego ocieplenia austriaccy organizatorzy przyszykowali magazyny śniegu, znajdujące się w Innsbrucku i Bischofshofen.

 

Źródło: www.vierschanzentournee.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.