Zielona światło dla Pucharu Świata w Killington i Lake Louise

fot. Doug Symington / CC BY

fot. Doug Symington / CC BY

Ośrodki narciarskie w amerykańskim Killington jak i w kanadyjskim Lake Louise otrzymały pozytywną informację od Międzynarodowej Federacji Narciarskiej na przeprowadzenie zawodów Pucharu Świata w tamtejszych miejscowościach.

Ośrodek narciarski Killington Resort otrzymał pozytywną decyzję dotyczącą organizacji zawodów podczas tegorocznego Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. – Informujemy, że zawody Pucharu Świata w Killington są potwierdzone po oficjalnej kontroli śniegu w dniu 16 listopada 2017 r. Zgodnie z planem, wyścigi odbędą się w dniach 25-26 listopada 2017 r. – zawiadomił FIS.

W amerykańskiej miejscowości, w dniach 25 i 26 listopada w ramach kobiecego Pucharu Świata rozegrany zostanie zarówno slalom gigant, jak i slalom. Killington to największy ośrodek narciarski i snowboardowy we Wschodniej Ameryce Północnej.

Pozytywną kontrolę śniegu, choć spóźnioną o dwa dni z powodu ciepłych temperatur, przeszedł również ośrodek w kanadyjskim Lake Louise. W dniach 25-26 listopada odbędzie się tam zjazd oraz supergigant mężczyzn.

– Ta pozytywna kontrola śniegu to wspaniała wiadomość – powiedział w poniedziałek przewodniczący zawodów Brian Lynam. – Będziemy przygotowani na wyścig, aby gościć najszybszych zawodników narciarskich na świecie – dodał.

Warto przypomnieć, iż w zeszłym roku zawody mężczyzn w Lake Louise zostały odwołane ze względu na zbyt małe opady śniegu i wysokie temperatury, które uniemożliwiały przeprowadzenie konkurencji.

Źródło: vermontbiz.com/cbc.ca

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.