Zespół Akershus najlepszy na Mistrzostwach Norwegii

halvor-granerud

Pierwsza drużyna z okręgu Akershus zdobyła złoto podczas wczorajszego konkursu drużynowego Mistrzostw Norwegii. Na normalnym obiekcie w Oslo wystartowało aż 20 ekip.

Drużyna Akershus zwyciężyła dzięki wspaniałym skokom całej czwórki. Nie można jednak ukryć, że najlepiej spisał się Halvor Egner Granerud. Skoczek uzyskał 99,5 i 100,5 metra, co było czwartym rezultatem indywidualnie. Dobrze poradzili sobie też Tom Hilde, Marius Lindvik i Fredrik Eirinsønn Villumstad. Pozwoliło to na triumf o 8 punktów na drugim zespołem z regionu Oppland.

W skład srebrnych medalistów weszli Are Sumstad, Jesper Ødegaard, Fredrik Bjerkeengen i Robert Johansson. Najlepiej poradził sobie ostatni z wymienionych. Johansson lądował na 102, 5 i setnym metrze. Podium uzupełnili gospodarze. Pierwsza ich drużyna wystąpiła w składzie Richard Ween Haukedal , Oscar P Westerheim, Joachim Hauer i Jarl Magnus Riiber. Najjaśniejszym punktem drużyny był ostatni z wymienionych. Kombinator norweski ponownie zaskoczył wspaniałymi skokami (102,5 m i 101 m), które wysunęły drużynę na medalową pozycję. Gdyby konkurs ten był rywalizacją indywidualną, Riiber ponownie uległby tylko Danielowi Andre Tande, którego skoki był zdecydowanie najlepsze. Jego drużyna nie była jednak tam mocna jak on, toteż Buskerud zakończyło rywalizację na czwartym miejscu

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.