Zbigniew Bródka rozpoczyna sezon w łyźwiarstwie szybkim!

Zbigniew Bródka
fot. Agnieszka Białek

Już w ten weekend odbędzie się inauguracja Pucharu Świata w Obiniro. Do Japonii poleciała Reprezentacja polski na czele ze Zbigniewem Bródką. Zawodnik UKS Błyskawica Domaniewice rozpocznie sezon w niedzielę. Będzie to start na 1500 m.

Mistrz Olimpijski udzielił wywiadu stacji radiowej polskiego radia. Przyznał w nim, że przygotowania do tego sezonu były inne niż do poprzednich – Inaczej niż do tej pory ze względu na to, że po raz pierwszy zdobyłem mistrzostwo olimpijskie i trzeba było to wszystko poukładać, co nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Cieszę się, że udaje mi się trenować i łączyć to z pracą oraz różnymi akcjami społecznymi, w których biorę udział. – powiedział Bródka.

Sportowiec przyznaje, że celem na ten sezon będzie obrona złotego medalu na Mistrzostwach Świata w holenderskim Heerenven. Liczy też na dobry występ całej reprezentacji polski.

Jak sam przyznaję był bardzo zmęczony sezonem olimpijskim, ale wiedział o tym, że zdobyciu złota olimpijskiego wzrośnie zainteresowanie jego osobą. Cieszy go, że cały czas blisko niego jest rodzina, która cały czas mu pomaga

Na koniec dodał, że wierzy w słowa Ministra Sportu i Turystyki, który zadeklarował, że w Polsce powstanie zadaszona hala lodowa.

Cały wywiad dostępny jest tutaj.

Źródło: informacja własna/ sport.interia.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.