Zbigniew Bródka: ” Myślę,że ten sezon będzie lepszy”

Zbigniew BródkaZłoty medalista igrzysk olimpijskich na 1500 metrów w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka wraz z grupą pozostałych panczenistów wyjechał na zgrupowanie do Calgary, aby móc się przygotować do następnego sezonu.

Według kalendarza Pucharu Świata w tej dyscyplinie pierwsze zawody mają odbyć się właśnie na tym torze, gdzie trenują nasi panczeniści w dniach 13-15.11.2015 roku, natomiast kolejne w Salt Lake City w dniach 20-22.11.2015 roku.

 – Lód na torze w Kanadzie należy do najszybszych na świecie, a my chcemy jak najlepiej zaadaptować się do niego przed zawodami. Będziemy mieli szansę dobrze potrenować i objeździć ten tor- podsumował Bródka.

Po sezonie olimpijskim nasi panczeniści plasowali się w czołowej “10” klasyfikacji generalnej. Bródka, w ulubionej konkurencji na 1500 metrów zajmował lokaty poza podium i ostatecznie zajął 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego koledzy Jan Szymański był 5, Konrad Niedźwiecki zajął 6 miejsce.

Łyżwiarz podkreśla, że najważniejsze będą zawody rozgrywane w lutym 2016 roku w rosyjskiej miejscowości Kołomna. – Myślę, że ten sezon będzie lepszy, nie tylko pod względem wyników sportowych, ale także organizacyjnie.Sporo rzeczy się nauczyłem i nadal się uczę wyciągając wnioski- podsumował na sam koniec.

Źródło: www.przeglądsportowy.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.