Zawody w Wiśle zagrożone

SAM_1940-Copy1Pogoda po raz kolejny daje się we znaki organizatorom zawodów zimowych w Europie. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie zagrożone są Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. 

Świąteczny konkurs o tytuł mistrza kraju to już tradycja w Wiśle. Historia pokazuje jednak, że zawsze w okół tej imprezy muszą występować pewne problemy. Warto jednak podkreślić, że nie są one spowodowane błędem ludzkim. Z pogodą nie da się wygrać. – U nas panuje wiosna – mówił w Krakowie prezes ŚBZN, Andrzej Wąsowicz. Organizatorzy starali nadal starają się wykorzystać każdą ujemną temperaturę do naśnieżenia skoczni, ale natura nie daje za wygraną. Prognozy nie są optymistyczne, więc konkurs jest zagrożony. – Armaty śnieżne są w pogotowiu – zaznaczał Wąsowicz.

Podobny problem z nadzwyczaj ciepłą aurą pojawił się przed rokiem. Wówczas zawody zostały rozegrane. Różnica jednak była taka, że 12 miesięcy temu pojawiały się minusowe temperatury w nocy, co pozwalało na utrzymanie śniegu. Decyzję w sprawie przeprowadzenia bądź odwołania MP poznamy w poniedziałek. Istnieje możliwość przeniesienia zawodów do Zakopanego. Prezes Apoloniusz Tajner poinformował jednak, że na taką decyzję również trzeba poczekać. W każdym razie, trzymamy kciuki.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.