Zawody w skokach narciarskich ponownie zawitają na Dolny Śląsk

skocznia-orlinek-w-karpaczu (garnek.pl)
fot. garnek.pl

Mamy dobre wieści dla fanów skoków narciarskich z południowo-zachodniej części Polski. Otóż w przyszłym sezonie w województwie dolnośląskim odbędą się konkursy z cyklu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Przypomnijmy, że w tym województwie rok temu została rozegrana letnia edycja tego wydarzenia. Organizatorzy postanowili pójść za ciosem i wysłać akces o zorganizowanie w lutym i marcu 2016 roku zimowej edycji. Ministerstwo sportu i Turystyki zaakceptowało tę kandydaturę.

Zawody w skokach narciarskich zostaną rozegrane na skoczni “Orlinek” w Karpaczu, i w Lubawce. Na tym pierwszym obiekcie od 2010 roku nie rozegrano żadnych konkursów w tej dyscyplinie. Ze względu na to, aby obiekt nie upadł gmina na 20 lat wydzierżawiła ją firmie “Quasar”. Od dwóch lat to miejsce jest centrum sportów ekstremalnych na których odbywają się zawody “Kill the Devil Hill”. Podczas ostatniego konkursu rozegranego na tej skoczni w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2010 roku wygrał Jakub Kot, na drugim miejscu był jego młodszy brat Maciej, a na trzecim Dawid Kubacki. Aby doprowadzić “Orlinek” do ponownego użytku potrzeba odpompowania wody zastanej na wybiegu, oraz ogólnego zabezpieczenia i odświeżenia terenów.

Na obiekcie w Lubawce po raz ostatni zawody rozegrano również w 2010 roku. Wtedy odbyły się one w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży podobnie jak w Karpaczu. Wygrał je Maciej Kot, przed swoim bratem Jakubem. Trzeci był Jan Ziobro. Skocznia HS-95 ma zostać doprowadzona do stanu używalności przed lutym 2016 roku. Koszt wyniósłby od 150 do 300 tys zł. Dodatkowo władzę chcą postarać się o wzniesienie małych obiektów dla dzieci.

Ogólny koszt przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wyniósłby 1 700 000 złotych. Finansowanie w 80% weźmie na siebie Ministerstwo Sportu i Turystyki. Oczywiście jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem nasza redakcja będzie obecna na tym wydarzeniu. Trzymamy kciuki.

Źródło: skipol.pl

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.