Zawody w Canmore i Salt Lake City bez Martina Fourcade’a

0

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

Martin Fourcade nie wystartuje w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w Canmore (7-10 lutego) i Salt Lake City (14-17 lutego). Pięciokrotny mistrz olimpijski zamiast startów za Oceanem wybrał spokojne treningi do marcowych mistrzostw świata w Oestersund.

O swojej decyzji Martin Fourcade poinformował na jednym z portali społecznościowych. Reprezentant Trójkolorowych, który w tym sezonie wygrał dwa biegi Pucharu Świata i jest wiceliderem klasyfikacji generalnej, chce jak najlepiej przygotować się do mistrzostw świata, które rozpoczną się 7 marca w szwedzkim Oestersund. – Nie będę uczestniczył w dwóch północnoamerykańskich etapach Pucharu Świata, aby stanąć na starcie mistrzostw świata  z nową energią i szansami na złoty medal. Decyzja, którą podjąłem była dla mnie bardzo trudna, ponieważ chciałbym walczyć do samego końca o triumf w klasyfikacji generalnej – napisał Fourcade na Instagramie. – Chciałbym przeprosić kanadyjską i amerykańską publiczność za to, że nie będę mógł uczestniczyć w tym święcie sportu – dodał Francuz.

Fourcade w dotychczasowej karierze piętnaście razy startował w zawodach Pucharu Świata za Oceanem. Francuz trzykrotnie wygrywał (Fort Kent, Salt Lake City, Canmore) i siedem razy stawał na podium w biegach pucharowych rozgrywanych w Ameryce Północnej.

Kadrę Francji na Puchary Świata w Canmore i Salt Lake City, pod nieobecność Fourcade’a, będą stanowić: Quentin Fillon-Maillet, Simon Desthieux, Antonin Guigonnat, Simon Fourcade, Emilien Jacquelin i Fabien Claude.

Źródło: informacja własna / Instagram

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.