Zawody Rosji bez polskich skoczków. Będą jednak panie [SKŁAD]

fot. PZN

Znamy skład reprezentacji Polski kobiet na konkursy Letniego Grand Prix w rosyjskim Czajkowskim. O punkty w zawodach na kompleksie Snieżynka, które rozegrane zostaną w najbliższy weekend, powalczą cztery podopieczne Łukasza Kruczka.

fot. PZN

Rywalizacja w Czajkowskim będzie czwartym już weekendem zmagań w ramach tegorocznej edycji Letniego Grand Prix kobiet. Za zawodniczkami konkursy w Wiśle, francuskim Courchevel oraz czeskim Frenstacie.

Trener reprezentacji Polski kobiet – Łukasz Kruczek – desygnował do Rosji cztery zawodniczki. Będą to Nicole Konderla, Kinga Rajda, Joanna Szwab oraz Anna Twardosz. W Kraju Permskim nie zobaczymy Kamili Karpiel, która obecnie jest w trakcie wyrabiania zagubionych niedawno dokumentów oraz 17-letniej Wiktorii Przybyły.

Polskie skoczkinie podczas tegorocznej edycji letnich zmagań spisują się przeciętnie. Jedynymi punktującymi zawodniczkami były Nicole Konderla, która zajęła 26. miejsce na inaugurację w Wiśle oraz 29. w Courchevel Kinga Rajda. Bardzo dobrze w zawodach niższej rangi spisała się za to przed tygodniem Joanna Szwab, zajmując 3. lokatę w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w rumuńskim Rasnovie.

Na kompleksie Śnieżynka tego lata zaplanowano dwa konkursy indywidualne (10-11 września). Z kolei dzień później odbędzie się rywalizacja mieszana, na starcie której zabraknie reprezentacji Polski. A to dlatego, że do Rosji nie udaje się żaden członek męskiej reprezentacji naszego kraju.

Źródło: PZN