Zawody Red Bull 400 już za 10 dni w Harrachovie

fot. harrachov.com

Na Čerťáku nie widać śladu uprawiania skoków narciarskich już ponad 3 lata. Po raz kolejny do Harrachova zawita za to wyścig Red Bull 400. Wydarzenie odbędzie się na obiekcie K120 i potrwa od piątku 11 do soboty 12 sierpnia.

Skocznie w czeskim Harrachovie w większości przestały już być arenami profesjonalnych zawodów w skokach. Licznie odwiedzają je tylko fani, rządni zobaczenia na własne oczy mamuciego obiektu. Każdego lata już od 2014 roku na zeskoku odbywa się jednak impreza, która wyznacza nowy trend sportu na skoczniach całego świata. Obok Barbarian Hill, wyścig Red Bull 400 jest najpopularniejszą formą wspinania się na nie, w kręgu zawodowców.

W tym roku – podobnie jak w poprzednich – impreza odbędzie się na obiekcie K120. W trakcie dwóch dni trwania zawodów, ich uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w różnych konkurencjach. Na piątek zaplanowano nocne sprinty na 230 metrów oraz sztafety. Sobotnie zmagania to już wyścigi główne – ich meta to szczyt rozbiegu skoczni. Po zakończeniu wyścigów do dyspozycji widzów oraz zawodników przewidziano afterparty.

Warto wspomnieć, że gdy w czeskiej miejscowości brakuje wydarzeń związanych ze skokami, organizuje się pod skoczniami także imprezy kulturalne. Już dziś rozpocznie się tradycyjny dla Harrachova, Keltská Noc – festiwal muzyki celtyckiej, który potrwa do soboty.

Źródło : harrachov.cz/ redbull.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.